Wideofilmowanie

W Internecie ofert wideofilmowania jest bez liku. O kamerzyście świadczą jego dokonania więc oglądaj dema bo pamiętaj, Twój film nie będzie się od nich zbytnio różnił! Na co zwracać uwagę?

 • dema powinny być w formacie 16:9 (stary format 4:3 odszedł do historii),
 • żywe kolory, właściwa (logiczna) chronologia ujęć,
 • stabilność kadru: bez większych drgnięć,
 • Poprawne kadrowanie, przemyślane ujęcia,
 • prawidłowe naświetlenie sceny.

Podsumowując, dema na stronie to próbki najlepszych prac kamerzysty – lepszego materiału niż ten na stronie się nie spodziewaj!

Co w pakiecie?

Żelazne minimum to materiał ze ślubu i z wesela. Można wymagać aby w standardzie było jeszcze błogosławieństwo i przynajmniej jeden teledysk. Oferowany gotowy materiał to płyty w standardzie FullHD (zazwyczaj jeden komplet) i trzy komplety DVD.

Sprzęt

Kamery nagrywające w HD – czyli w rozdzielczościach 1920x1080 lub 1440x1080. Obie rozdzielczości pozwalają dać klientowi ostry jak żyletka film FullHD w rozdzielczości 16:9. Dobry obraz w zwykle słabo doświetlonych wnętrzach zapewnią tylko kamery pół-profesjonalne.

Oświetlenie - kamerzysta powinien mieć nakamerową lampę aby móc doświetlać filmowane sceny. Tzw. Steadycamy lub Flycamy, krany kamerowe – to sprzęt pod klientów-entuzjastów super płynnego kadru.

Spotkanie z kamerzystą

 • Obejrzyj jego prace (jakość materiału, menu itp.)!
 • Następnie nie zapomnij spytać:
 • do której godziny filmuje, czy ma własny transport, czy ma zaświadczenie z Kurii,
 • jakie wydarzenia na pewno nagra (chronologicznie),
 • jakie elementy będą w pakiecie (życzenia – czy całe? ile teledysków),
 • na jakich nośnikach (HD i SD) i w jakiej ilości otrzymamy materiał, w jakim standardzie,
 • czy przekaże nam wersję „surową” (jeśli chcemy), czy może materiał wynikowy dodatkowo zgrać nam na przenośny HDD,
 • jakiej długości materiału mamy się spodziewać,
 • czym będzie nagrywał i czy ma własne światło,
 • o współpracę z orkiestrą,
 • omów indywidualne wymagania,
 • spytajmy jaki jest nieprzekraczalny czas oczekiwania na gotowy materiał – taki zapis musi być w umowie.
 • Cena usługi (płatne przy odbiorze), wielkość zaliczki,
 • nie zapominajmy o spisaniu umowy zawierającej wszystkie ustalenia!

Powodzenia!
Robert Marasek
www.kronikafilmowa.com.pl


 Dodaj komentarz            Zajrzyj na nasze FORUM ŚLUBNE

wszystkich komentarzy: 68    strona 1 z 5

pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia

aaa2016-11-02
bbb
anonim2013-12-12
Ważna informacja brak moderatora ! A przydałby się wypisywane czy kopiowane treści zupełnie niepotrzebne . Zareklamować się tu pośród chaosu i braku działań ze strony opiekuna witryny - po co !?
WIDEOFILM  2013-05-04
Nie wiem, kto jest autorem tych porad, ale na miłość boską nie wypisujcie takich rzeczy, że kamerzysta powinien mieć nakamerową lampę. Sprzęt oświetleniowy powinien być typu stacjonarnego, aby dokładnie doświetlić sektorowo salę lub stoły / w zależności od potrzeb/.Tylko że wielu ,,fachowców'' idzie na łatwiznę, bo się nie chce wozić sprzętu. W tych poradach winno być zaznaczone,czy firma nagraniowa nie wprowadza ograniczeń w zakresie filmowania przez inne osoby podczas uroczystości. Wiele firm tych bardziej szanujących swoją profesję wprowadza ograniczenia, co jest zaznaczone w umowach.
LbNSjADHbWuGmqE  2012-09-22
Perefct answer! That really gets to the heart of it!
FzYpFAAt  2012-09-10
bmHyMW , [url=http://ctnerancatds.com/]ctnerancatds[/url], [link=http://btghkynqmsik.com/]btghkynqmsik[/link], http://lqrphkudxxdv.com/
gghMCFrDGOAJvs  2012-09-10
Opisaliście to ,co denerwuje mnie na tym potlaru od dłuższego czasu ,a ostatnio stało się nagminne. Np. pierwszy artykuł z brzegu z działu film: Szok! Oni są nie do zdarcia. Dziadkowie i babcie, ktf3rzy rozkładają młodzież na łopatki O czym jest artykuł o tak szumnym i emocjonalnym tytule? Otf3ż link prowadzi do galerii przedstawiającej podstarzałych aktorf3w.Pf3ł biedy ,kiedy news dotyczy działu rozrywki. Ale spf3jrzmy na dział finanse : Nie będzie już tanich ubrań made in China ! Komunikat jest dość jasny i opatrzony wykrzyknikiem. Przyszły czytelnik zachodzi w głowę ,dlaczego nie będzie chińskich ubrań. Znowu politycy wyskrobali jakąś ustawę? nałożono embargo? Unia wprowadziła zakaz sprzedaży?Nic z tych rzeczy.Czytamy ,że autorka artykułu stawia mgliste prognozy na podstawie wzrostu cen chińskiej bawełny ,na temat przeniesienia produkcji z chin do innych krajf3w i wzrostu cen odzieży. Jak ma się to do tak jednoznacznie określonego nagłf3wka? Jest i więcej przykładf3w takich przekłamanych nagłf3wkf3w ,ale nie będę ich wszystkich opisał.Na koniec dodam tym co mnie jednak najbardziej denerwuje na tym potlaru jest tworzenie nagłf3wkf3w z wypowiedzi politykf3w ,w ten sposf3b ,że odbiera się je jako informacje. Np. na stronie głf3wnej nagłf3wek tej treści: (przykład zmyślony na potrzeby komentarza) Jarosław Kaczyński odchodzi z polityki? Po czym okazuje się ,że artykuł jest wywiadem z jakimś posłem SLD ,a treść nagłf3wka nawiązuje do wyrwanej z kontekstu konstrukcji myślowej lub ,co gorsza, pytania dziennikarza.
OBaLBAjsdFAcqEgiH  2012-09-10
Sprf3bujcie skierować ruch rzędu kilsduziekięciu tysięcy UU _dziennie_ (odpalających skrypty PHP i korzystających z bazy danych) na jakikolwiek inny hosting wirtualny.No bez przesady. Ulegasz magii reklamy. Top100 NIE jest wyznacznikiem niczego innego niz liczby delegowanych domen na DNS danego operatora. Klient (a takich teraz sporo) kupuje domeny na potege (powiedzmy ze kupil 10), a Ty czytasz to ze dana firma ma 10 klientf3w. Co wiecej, z racji faktu zaprzestania udostepniania przez NASK aktualnych list rejestrowanych domen, top100 jest jeszcze bardziej bez sensu, bo zmieniaja sie statystyki tylko tych operatorow ktorzy majac nowe domeny sami je podyslaja oraz tych ktorzy wczesniej zarejestrowane domeny stracili. Wiec jesli nie zasilasz top100 samemu to mozesz tylko polecec w dol w ich statystykach. Fajnie, nie, szczegolnie jesli sobie uzmyslowisz kto stoi za top100. Tak, nie myslisz sie. Home.plHome fajko firma jest duzym graczem, i temu nikt nie zaprzeczy. Wiec stac ich by potyrac swoich klientow dowolnie jak im sie podoba. Jak klienci sobie pf3jdą to nikt płakać nie będzie. 80 klientf3w razy średnia cena hostingu nie daje jakies zabijajacej kwoty, zeby musieli sie jej strata przejmowowac. Wiec sie nie przejmuja. Lepiej stracic jednego trudnego klienta niz 10 standardowych.Co do ruchu na shared hostingu. Bzdura jest ze home jedyny na swiecie nie wiem co daje. Taki serwis typu openoffice.pl (podaje ten serwis zeby nikt sie nie czepial ze jego firmowe dane ujawniam nie stoi na home (tylko na neo.pl) a statystyki sa publicznie dostepne: jttp://openoffice.pl/stats/ robi sredni kilkadziesiac tysiecy dziennie bez wiekszych problemow i nikt zlego slowa nie mowi, wiec mozna, a neo.pl tonie zadne reseller tylko normalny ISP z wlasnym zapleczem (a wiekszosc na top100 to reselerzy wiec trzeba byloby zrobic jakies zestawienie ktorye by moze ich grupowalo zaleznie od tego czyle uslugi sprzedaja). A NEO.pl w top100 w scislej czolowce jakos nie siedzi (mimo ze pamietam ich reklamy calostronicowe w Chipie z 1999 roku Zreszta sprawdzalem tez rozne znane serwisy i zadko ktory stal na home. Widac w praktyce to co ktos napisal wczesniej ze mniejszy stara sie bardziej. Do kazdego mozna sie przyczepic, tyle ze wiekszy z racji sily przebicia bedzie mniej sie przejmowal klientami. 100 w tą, 100 w tamtą, co za rf3znica. mamy sporo innych maruderf3w. dla mnejszego 100 robi juz wieksza roznice
VMcSFjAdmdYWbsD  2012-09-10
9AGuGF fvaxoglqchmd
mttoldwaf  2012-09-10
Kurcze, oniemiałem! Świetny reoprtaż, przez duże "R". Kawał dobrej reportretki z odrobiną artyzmu i dobrej obrf3bki. To się nazywa oko. Naprawdę świetne!
ZRVPzLBNltsTPDh  2012-09-09
xTX7XO , [url=http://heougutufmlh.com/]heougutufmlh[/url], [link=http://sgolqqrlusth.com/]sgolqqrlusth[/link], http://xgyzmiviqwtq.com/
ZRVPzLBNltsTPDh  2012-09-09
xTX7XO , [url=http://heougutufmlh.com/]heougutufmlh[/url], [link=http://sgolqqrlusth.com/]sgolqqrlusth[/link], http://xgyzmiviqwtq.com/
LuhDcVBzLzUJXlN  2012-09-08
…… Kluczem może okazać się koszt wytworzenia utgaoinnejo katalizatora..Ja powiem konkretniej. Inni naukowcy to rozpracują bo klucz- E-Cat Rossiego jest pokazany, choć z pewnej odległosci.E-Cat Produkuje ciepło poprzez umieszczenie we wnętrzu reaktora proszku niklu złożonego z bardzo małych cząstek (nano- lub mikro- metrowych) w środowisku sprężonego wodoru oraz utajnionych katalizatorf3w, ktf3re zwiększają skuteczność reakcji. Kiedy środowisko to jest podgrzewane do około 450 – 500 C, zaczynają mieć miejsce reakcje nuklearne. Katalizator jako głf3wny przedmiot własności intelektualnej, jest kluczem. Nie jest metalem szlachetnym, nie jest radioaktywny, i jak twierdzi, jest wszechobecny i bardzo tani. Informacje o katalizatorze lub katalizatorach zostaną po zgłoszeniu patentu ujawnione.I to juz wystarczy by sprawe juz po swojemu I po nizszych kosztach pociagnac. Niektorym potrzebny jest nieraz tylko kierunek; reszte dopowiedza sami. Tak było z wieloma wynalazkami np z laserami.
LuhDcVBzLzUJXlN  2012-09-08
…… Kluczem może okazać się koszt wytworzenia utgaoinnejo katalizatora..Ja powiem konkretniej. Inni naukowcy to rozpracują bo klucz- E-Cat Rossiego jest pokazany, choć z pewnej odległosci.E-Cat Produkuje ciepło poprzez umieszczenie we wnętrzu reaktora proszku niklu złożonego z bardzo małych cząstek (nano- lub mikro- metrowych) w środowisku sprężonego wodoru oraz utajnionych katalizatorf3w, ktf3re zwiększają skuteczność reakcji. Kiedy środowisko to jest podgrzewane do około 450 – 500 C, zaczynają mieć miejsce reakcje nuklearne. Katalizator jako głf3wny przedmiot własności intelektualnej, jest kluczem. Nie jest metalem szlachetnym, nie jest radioaktywny, i jak twierdzi, jest wszechobecny i bardzo tani. Informacje o katalizatorze lub katalizatorach zostaną po zgłoszeniu patentu ujawnione.I to juz wystarczy by sprawe juz po swojemu I po nizszych kosztach pociagnac. Niektorym potrzebny jest nieraz tylko kierunek; reszte dopowiedza sami. Tak było z wieloma wynalazkami np z laserami.
BtTGvPtDZvPoR  2012-09-08
NpT5DD guwiztedtrph
gbBAlzcEdLMmum  2012-09-08
W.A.M. pisze:Czyli oswiecona dyttrkuaa jest naszym zbawieniem :)Coz, elity (nomenklatury) byly i beda.Pewnie o koncu historii czegos Pan nie zrozumial, mysle. Dawno czytalem, i nie sadze, by zielona demokracja byla systemem spolecznym, ktory umknal Fukuyamie. Tak dla rozrywki, warto przejrzec jego nowa ksiazke.Pan uwaza, ze biznes jak zwykle A przeciez wcale w gospodarce i w systemach spolecznych nie ma statyzmu. Pojawiaja sie nowe technologie, na przyklad, zmieniaja zycie. Pan wie jak wygladaly Slask czy Zaglebie Ruhry w latach 70.tych? I jak sie zmienily, bo ludzi zaczelo byc stac na ochrone srodowiska?Prosze Pana, Malthus prawdopodobnie tak bardzo sie nie mylil przy braku postepu technicznego i braku innowacyjnosci ludziom zaczyna brakowac zywnosci, i latwiej jest zabrac sasiadowi, czy tez wprowadzic kartki. Postep technologiczny (i spoleczny) chroni nas na szczescie przed glodem i chorobami. Prosze popatrzyc na Egipt i kraje Afryki Pln. stagnacja w rozwoju ekonomicznym sprowadza biede, ktora wypycha mlodziez, nie widzaca perspektyw i warunkow do zycia, na ulice.Prosze Pana, napisalem o SKALI roznego rodzaju rozwiazan. Nie wiem w jakim budynku Pan mieszka. Moj ma 10 pieter, 75 mieszkan. Mysli Pan, ze tam mozna zywnosc dla tych 200+ ludzi wyhodowac, na caly rok???? Prosze Pana, ogrodki przydomowe w miastach to widzialem na filmach pokazujacych glod w Korei Pln.Kto Panu kaze kupowa zywnosc czy inne towary w supermarketach? Jesli wielu ludzi zdecyduje sie na sklepy osiedlowe, to bedzie OK. I widze nawet, ze sieci handlowe wykupuja owe sklepy. Zakazac tego? Dofinansowac mum&pap?Pan tak wiele wyrzuca na smietnik? Tak wiele Pan kupuje? Ja i moi znajomi raczej jestesmy ostrozni (co ie jest zbyt dobre dla producentow i ich pracownikow).Mijam polki z truskawkami, nie kupuje. Pewnie gdyby mnie dziecko prosilo, to kupilbym (jesli by nas jeszcze bylo stac).Ale podkreslam jeszcze raz, tania zywnosc jest mozliwa dzieki nowoczesnym metodom produkcji, transportu, przetwarzania i przechowywania. Zas ostatni etap dystrybucji supermarkety czasami przyczyniaja sie do obnizki cen, czasami nie. Ale mam wrazenie, ze jest tam taniej (prawdopodobnie jest wyzysk pracownikow, i dostawcow ale tutajk mozemy glosowac portfelem, a istnieje tez cos takiego jak system prawny i pewne rzeczy powinny byc bezlitosnie egzekwowane tzn. lamanie praw pracowniczych).Mysle, ze wiele rzeczy mozna produkowac lokalnie, uslugi tez mozna realizowac lokalnie. Ale moim punktem bylo co da sie zrobic bez wprowadzenia czy utrzymanoa wysokiej organizacji spoleczenstwa i specjalizacji. Ktore kosztuja. Pan nie za bardzo odpowiedzial, raczej wymienil szczytne hasla i idee. A tak realnie myslal Pan o tych technokratycznych wymaganiach?Co do dlugu i systemu finansowego zgadzam sie z Panem. Banki sa za duze, zeby upasc. System jest poza kontrola, zabawa naszym zyciem, w zasadzie. Ale, bez udzialu w tej grze nie bedzie zielonych subsydiow, niestety. Pan ma swiadomosc tego? Pan laskawie zwroci uwage, jakie instytucje finansowe wspieraja zielona energie. I zarabiaja na subsydiach niezle pieniadze. W USA dofinansowanie kukurydzy (na bioetanol) to minimum 6bln $$$ rocznie. Wielkie banki inwestycyjne tez maja niezle udzialy w tych technologiach Jesli wyjdziemy z petli dlugu, co z tymi inwestycjami? Ale wiekszosc pieniedzy i tak jest gdzie indziej lokowana/relokowana. Prawdziwe pieniadze splywaja na konta klasy politycznej I czesc (czasami nie takie znow ochlapy) trafiaja do konsultantow, grup nacisku, badaczy produkujacych zamowione raporty :). Pracuje w konsultingu (tez), wiec wiem, o czym pisze.Mam nieco inna opinie o paliwach kopalnych, i o feasibility tzw. green energy. Ale to spojrzenie inzyniera, nie speca od SocialEngineering. Pan sie zapyta siebie samego, dlaczego UE nie popycha jedynej czystej technologii nuklearnej thermonuclear fussion. Przy nakladach 50bln-100bln euro i 50% szans na sukces strata to 25-50bln. Zysk energia prawie za darmo i bez CO2 ( :) ) na ile to oszacujemy (roczny rynek energii to 5 trylionow USD) 1000bln*50% = 500bln. Rachunek ryzyka pokazuje Panu, jakie powinny byc decyzje w stosunku do projektu ITER (Pan popatrzy, ile kosztuje nas kryzys finansowy i droga energia).Co do inwestycji w edukacje i badania medyczne mowimy o SKALI, znowu. calego systemu edukacyjnego, badan medycznych, produkcji aparatury medycznej. I tak jestesmy lokalni w stosunku do szpitali w USA :) . Czy Niemiec. Do jakiego stopnia i jak chcialby Pan to zlokalizowac ?Pan podaje przyklad Kuby czy Pan uwaza, ze tam jest tak przyjemnie? To moze powinnismy wrocic gdzies tak do roku 1970 i glebokiego PRL? To chyba porownywalne sytuacje, jesli chodzi o poziom zycia, o wyzywienie, i nie tylko. Koledzy opowiadali o glodnych Wietnamczykach, plynacych do polskich statkow na redzie Hajfongu, w 1986. Sprzedawali wszystko, lacznie z corkami, za jedzenie. Koledzy doktoranci wysylali z Polski rodzinom jedzenie, podstawowe leki, witaminy. A mieli lekarzy, niezly klimat Nie stawiam tezy o anarchii. Stawiam teze o mysleniu zyczeniowym i chciejstwie. O jedynie slusznych ideach, ktore moga byc realizowane za kazda cene, bo grozi nam katastrofa, i tuz za rogiem jest raj.I nie jestem zadnym liberalem oszalalym. Libertynem, moze. Na PoliticalCompass.org mialem wynik (-7,-8). Pan sie tam testowal, dla ciekawosci?
GemvwmiwcV  2012-09-08
THX that's a great aswner!

wszystkich komentarzy: 68    strona 1 z 5

pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia


 Dodaj komentarz            Zajrzyj na nasze FORUM ŚLUBNE

Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Trwa ładowanie obrazu...