MODA MĘSKA- ŚWIATOWE TRENDY- 2010/2011

Skrót najważniejszych tendencji:

Będąc na pokazać wielkich domów mody zauważam kilka istotnych szczegółów, które zaczynają dominować w eleganckiej ślubnej modzie męskiej. Biel śnieżna lub perłowa zaczynają królować na najwytworniejszych wybiegach Paryżu i Nowego Jorku.

Garnitury są szyte nie tylko z klasycznych - gładkich materiałów takich jak wełna, kaszmir, jedwab, ale również coraz śmielej wykorzystywane są do tego celu tkaniny z nadrukami:

  • pepitka
  • krata
  • tłoczone i świecące żakardy (kiedyś używane na krawaty i kamizelki teraz stosuje się na całe garnitury lub marynarki)
  • łączone materiały o różnych połyskach i odcieniach

Połysk nadal delikatny, szlachetny- nienarzucający się.

Modny mężczyzna nie obawia się również kolorów słonecznych:

  • żółci,
  • piaskowych beżów,
  • a nawet brzoskwiniowych....

Domy Mody takie jak Dolce & Gabbana postawiły na piękny klasyczny "nieudziwniony" krój. Jasne barwy, mocno taliowane marynarki, jedwab w mieszance z wełną i bawełnę.


Gucci to śnieżna biel skomponowana z ciemniejszymi dodatkami. Mocno dopasowane spodnie i lekko przykrótkie marynarki. Z bieli i czerni wybijają się garnitury w kolorystyce opalizujących fuksji, różu i czerwieni. W przypadku obydwu firm dość mocnym (metroseksualnym) akcentem są torby i torebki męskie, z którymi łączy się nawet balowe i ślubne garnitury, zapewne także w celu zwiększenia sprzedaży dodatków galanteryjnych..

Giorgio Armani pozostaje wierny czerniom i mocnym granatom. Jego propozycje dla Panów na ten szczególny dzień nie nieznacznie różnią się od balowo-wizytowej mody męskiej.

Ekskluzywna kreacja stroju męskiego na ślub zmusza jednak do poszukiwania adekwatnego rozwiązania dla indywidualnej jednostki. Jedni panowie będą olśniewać urodą w pastelowych różach, innych wybornie podkreśli biel, jeszcze inni muszą zdecydować się na popiel lub czerń.


Korzystajmy z tego, co przynoszą nam światowe trendy, ale pamiętajmy o indywidualiźmie!

Porad udzielał:
TOMASZ ROGALA
projektant mody ślubnej
www.slubinfo.com

Trwa ładowanie obrazu...